איך לצבוע לוחות גבס?

לוחות גבס הפכו בשנים האחרונות למוצר מבוקש מאוד. הם נוחים מאוד לעבודה, המחירים שלהם נוחים גם כן, וניתן להשתמש בהם לשלל מטרות – הפרדה בין חללים שונים, הנמכת תקרה, יצירת נישות ועוד. עוד יתרון משמעותי של לוחות גבס הוא האפשרות להגיע לתוצאות המדויקות ביותר. בכל מקום שבו נדרשת אסתטיות מרשימה, לוח גבס הוא הפתרון הנכון, ובמיוחד אם משלימה אותו עבודת טיח וצבע מתאימה של צבעי מקצועי.

שלב ראשון – ניקוי יסודי של הקיר

צביעה של לוח גבס, ולמעשה באופן כללי צביעת דירות, מתבצעת אך ורק על קירות נקיים לגמרי. חשוב מאוד לוודא שעל הלוח אין שערות, אין אבק ואין שום לכלוך אחר. במידת הצורך אפשר להעביר סמרטוט יבש על הלוח כדי להבטיח ניקיון מושלם. חשוב מאוד להקפיד על עדינות, מפני שלוחות גבס עלולים להיסדק כשמופעל עליהם לחץ חזק מדי.

בחירת צבעים

בדרך כלל לוחות גבס מזוהים עם הגוונים הלבנים השונים, אבל כמובן שאם תרצו ליצור קיר ייחודי שימשוך אליו תשומת לב תוכלו לבחור גם באופציות אחרות. השיקול העיקרי בבחירה הוא הייעוד של קיר הגבס. אם למשל הוא משמש כנישה להצבת פסלים או ציורים, כדאי לזכור שהאלמנט העיקרי בחלל הוא יצירות האמנות ובהתאם הצבע שיינתן ללוח הגבס צריך פשוט להבליט את היצירות.

במקומות אחרים אפשר להעניק לקירות גבס גם צבע דומיננטי, או אפילו מספר צבעים, כך שהוא עצמו יהפוך לאלמנט דקורטיבי בחלל. בכל מקרה, צבעים מומלצים לקירות גבס הם צבעים אקריליים על בסיס מים.

איך לעבוד בצורה מסודרת כדי להגיע לתוצאה מושלמת?

המפתח החשוב ביותר להענקת המראה המחמיא ביותר ללוחות גבס – בין אם במסגרת צביעת דירה באופן כללי ובין אם פעולה זו מתבצעת בנפרד – הוא עבודה מסודרת ומדויקת.

קודם כל צובעים, עם מברשת דקה יחסית (4-6 ס"מ), את הזוויות שבין לוח הגבס לקירות האחרים ולתקרה (אם יש כאלה כמובן). מומלץ לפנות מספיק זמן לצביעה כדי לא לאבד את הסבלנות וגם כי רק אחרי שהצבע הזה מתייבש אפשר להמשיך הלאה.

השלב הבא הוא מעבר על כל לוח הגבס, באמצעות רולר. מאחר שמדובר כאמור בחומר עדין יחסית, חשוב להיזהר מהפעלת לחץ חזק מדי על הקיר.

כמה שכבות צבע צריך ללוח גבס?

צביעה ראשונה של קיר גבס מחייבת שכבת צבע יסוד, ורק אחריה ניתן למרוח את הצבע הנבחר. קירות גבס שכבר עברו צביעה בעבר לא זקוקים לשכבה הנ"ל, אבל בהתאם לגוון הקיים ולזה הרצוי ייתכן שיהיה צורך ב-3 שכבות צבע במקום שתיים.

אופציה נוספת היא למצוא צבעי מומלץ. איש מקצוע מנוסה ידע לבחור את הגוון המדויק והמחמיא ביותר בהתאם למיקומו של לוח הגבס ולאלמנטים שסביבו, יוכל לקנות עבורכם את הכמות האופטימלית כך שמצד אחד ההוצאה הכספית לא תהיה גבוהה יתר על המידה ומצד שני לא יחסר צבע לכל השכבות הדרושות – ובעיקר יבצע את המלאכה במינימום זמן ובלגן, בדרך לתוצאה מרשימה במיוחד.

השארת תגובה