הכל על מברגת אימפקט

מברגת אימפקט היא מברגה שנעה במהירות קבועה, ובמקביל להתנגדות לפעולת הסיבוב היא מסייעת בסגירת הבורג באמצעות כוח מתפרץ. מברגת אימפקט נחשבת למברגה מתקדמת ומתאימה בעיקר לחומרים כמו מתכות כבדות ועץ.

 

אילו סוגי מברגות אימפקט יש?

 

ניתן למצוא שלושה סוגים של מברגות אימפקט, שההבדל ביניהם נעוץ במקור האנרגיה שלהם.

 

    • מברגת אימפקט נטענת – מברגה זו מונעת באמצעות סוללה נטענת, ומתאימה לעבודות הקשורות בחשמל וכן במקומות בהם לא ניתן לגשת לרשת החשמל מסיבה בטיחותית. טווח המתח של מדרגות אלה נע בין 7.2 וולט ועד ל-36 וולט. המברגה הפופולרית ביותר בסוג זה היא מברגת 18 וולט.
    • מברגת אימפקט פניאומטית – מברגה זו פועלת באמצעות אנרגיה של אוויס דחוס, ומתאימה בעיקר למקומות בהם אוויר דחוס מחליף את רשת החשמל. למשל, מוסכים ומפעלי מזון.

 

  • מברגת אימפקט חשמלית – מברגת אימפקט חשמלית מתאימה לסביבת עבודה ביתית, וכן למבנים בהם ישנה נגישות לחשמל ללא סכנה בטיחותית.

 

מה צריך לבדוק בקניית לפני שקונים מברגת אימפקט? 

  • מתח העבודה של המברגה – עוצמת המברגה, או המתח שלה, ישפיעו על החוזק שלה. בנוסף, מברגות חזקות יותר מצוידות גם בסוללה בעלת קיבולת גבוהה יותר. טווח הוולט נע בין 2.4 ל-24 וולט, והבחירה היא על פי השימוש הרצוי. מברגות ביתיות לעבודות כלליות ופשוטות יכולות להיעשות במתח של 2.4 ומעלה, ואילו עבור עבודות מורכבות ומאומצות יותר עדיף לבחור במברגה בעלת 7.2 וולט ויותר. 
  • מהירות סיבוב המנוע – מהירות הסיבוב היא מהירות העבודה של המברגה. טווח המהירויות נע בין 200 ל-800. עבור הברגה של ברגים קטנים ניתן להסתפק במהירות של עד 400 סל"ד, וברגים גדולים ובינוניים יזדקקו למהירות גבוהה יותר.
  • פנס מובנה – כדאי לבחור במברגה בעלת פנס מובנה, שמקלה מאוד על העבודה ומאפשרת לראות את אזור העבודה בצורה נוחה יותר ובכך להימנע מטעויות בהברגה או חלילה מאירועי בטיחות. במקרה זה, נורית לד תהיה עדיפה על נורת ליבון, בזכות אורך חיים ממושך, צריכת חשמל פחותה ועמידות פיזית.
  • טעינת המברגה – ישנן מספר דרכים לטעינת סוללה, וישנן סוללות חזקות יותר וחזקות פחות. רצוי לרכוש את הסוללה הטובה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.
  • נוחות שימוש – האחיזה במברגה חייבת להיות נוחה ומדויקת לכף ידכם – הן בהיבט המשקל שלה והן בהיבט הגודל. כדאי לחוש את המברגה לפני הקנייה כדי לוודא שהיא נוחה לכם ושיש לכם גישה טובה לכל הכפתורים.

כללי זהירות לאחזקה נכונה של מברגה

כידוע, שימוש לא נכון במברגה עלול להיות מסוכן מאוד. עוצמת העבודה של המברגה מצריכה שמירה על כללי בטיחות בסיסיים אך קריטיים – ראש מברגה שנשאר יציב לכל אורך העבודה הוא חשוב במיוחד, ולכן כדאי אף להשתמש במברגה בעלת ראש מגנטי. בעת ביצוע ההברגה יש לשמור על יציבה נכונה של פלג הגוף העליון ולהרחיק את האצבעות בעת החלפה של ראש הבורג. לבסוף – חשוב לוודא שבזמן הטעינה הסוללה המטען לא מתחמם.

 

השארת תגובה