מפוח צנטרפוגלי

מפוח צנטרפוגלי: כיצד משתמשים בו בתעשייה?

כאשר אנו לומדים להשתמש בעקרונות פיזיולוגיים פשוטים על מנת להפריד חומרים בתעשייה או לזקק נוזלים ואוויר אנו משתמשים במפוח מיוחד. מפוח זה מסוגל לעבוד בעוצמות גבוהות ולהסתובב במהירות שתאפשר לו להפחית לחץ במידה הרצויה. זהו המוצר שמרבית המפעלים והמעבדות לא יוכלו בלעדיו.

מה זה מפוח צנטרפוגלי?

צנטריפוגה היא סיבוב מהיר במיוחד הגורם להפרדה של חומרים בעלי מסה נמוכה מחומרים בעלי מסה גבוהה יותר. בזכות הכוח הזה ניתן להפריד חומרים שונים (כמו: מרכיבי הדם) ואפילו להוציא מהחדר אדים רעילים באמצעות מפוח צנטרפוגלי. במעבדות שונות עושים שימוש במפוחים אלה על מנת להפעיל מאווררים שונים וכן כחלק ממכשור תעשייתי עדין הזקוק למפוח בעל יכולת עמידות גבוהה.

את המפוח הזה ניתן לשלב עם מכונות קיימות או להתקין אותו בתקרות ובגגות של מבני תעשייה בהם יש חומרים שאנו מעוניינים להוציא מהחדר. בחלק מהמקרים ישמשו המפוחים על מנת להפריד לשני חללים שונים חומרים כימיים שעד כה היו משולבים זה בזה.

מה חשוב כאשר בוחרים מפוח לכל צורך?

כאשר בוחרים מפוח זה, חשוב לעבוד עם יצרנים המסוגלים להבטיח תקינות ועמידות לאורך זמן של המפוח. יש להכיר היטב את התקנים השונים הנוגעים להתקנת המפוח בכל אחד מהחללים. שימוש במתקן שאינו עובד בצורה הנכונה או שלא ניתן לווסת ולהתאים אותו ללחצים המשתנים בחדר או במכונה עשוי לגרום לתאונה חמורה. לכן, לפני שאתם מזמינים מפוחים בדקו את רמות העמידות שלו במעלות גבוהות בהתאם לצורך וכן את הזמן בו הוא עמיד בחום גבוה.

מדוע נדרשת עמידות בפני חום?

ידוע כי אנרגיה אינה נעלמת אלא מומרת לסוג של אנרגיה אחרת. בתהליך הסיבוב המהיר נוצר פעמים רבות חום גבוה. לכן, כאשר בוחרים במפוח צנטריפוגלי המיועד לעומסים כבדים יש לעבוד עם חומרי גלם עמידים במיוחד בפני חום לאורך זמן. מעבר לזאת, לפעמים יש לתת למפוח לעבוד בסביבה של כימיקלים המסוגלים לעכל חלק מחומרים. בחירה של המפוח הנכון תסייע לשמור על עמידות של החומר ממנו הוא עשוי למשך שנים רבות.

מפוח למטבחים עם פילטר שסופח את השומנים

לצד המפוחים האינטנסיביים המיועדים למפעלים ולמעבדות שונות אנו פוגשים את המפוחים הצנטרופוגליים גם בתחום ההסעדה. יש מטבחים שבהם קיים צורך לנקז מהאוויר חומרים שונים וביניהם שומן. אפשר להוסיף פילטר מיוחד למפוח הסופח את השומנים הללו ומאפשר עבודה נקייה ויעילה של המכשיר לאורך זמן ארוך מבלי שהשומן יצטבר על קירות המטבח או על סביבתו.

לסיכום, מפוחים צנטרופוגליים מסוגלים להשתמש בתכונה הפיזיקלית של הפרדת חומרים לפי המסה שלהם באמצעות סיבוב מהיר. התכונה הזו ניתנת ליישום במגוון רחב של תעשיות וכן במעבדות שונות, במטבחים פעילים ומקומות נוספים בהם יש לטהר את האוויר באופן שוטף על מנת לאפשר סביבת עבודה בטוחה ונקייה. חשוב לבחור את המפוח הנכון בהתאם לסוג החומרים עמם יבוא במגע וכן בהתאם לטמפרטורה הצפויה במהלך עבודתו.

השארת תגובה