ערים חדשות בישראל – חריש מתפתחת

 

אחת לשנים רבות מקימים ערים חדשות בישראל – חריש מתפתחת. הייתה יישוב מאוחד וקטן והפכה בשנים האחרונות לעיר שממוקמת בסמוך למחלף עירון בצפון.

חלוציות בעיר החדשה 

כל מי שחיפש לרכוש דירה בחריש בתחילת דרכה יכול היה לרכוש אותה במסגרת מחיר למשתכן. אלפי יחידות דיור מוזלות הוצעו באופציה זו של דירות בגדלים שונים וזו הייתה אפשרות מצוינת עבור משפחות צעירות שחיפשו רכישת דירות מוזלות במקום לגור בשכירות ביישובים אחרים. 

עם הזמן נבנו בעיר גם דירות גדולות יותר ששווקו בשוק החופשי, אך לאור העובדה שמדובר בעיר חדשה ומתפתחת המחירים היו נמוכים מאד יחסית לערים אחרות במרכז וגם בצפון.

עיר מתוכננת מהיסוד

כאשר בונים עיר חדשה מתככנים אותה מהיסוד כדי שתתאים לכל רבדי הציבור הן החילוניים והן הדתיים שמילאו את העיר. בעיר מעורבת מרקם היחסים בין הקבוצות השונות כשכל אחת מהן מעוניינת לשמור על הצביון שלה אינו פשוט.

החשיבה מראש הייתה על עורקי תחבורה של כמה מסלולים בכל כביש בתוך העיר, מדרכות רחבות ידיים, בתי ספר וגני ילדים בשכונות כמו שכונת הפרחים, אבני חן, בצוותא ולאחרונה הוקם בעיר גם בית הספר התיכון שיגיעו אליו תלמידים מכל רחבי העיר.

תעסוקה בחריש 

בעלי מקצועות חופשיים רבים שעובדים מהבית, מצאו שהעיר השקטה מתאימה מאד להתנהלות העסקית שלהם ולכן הם נהנים מאופציה זו. אחרים נוסעים למקומות העבודה שלהם בסביבה הקרובה והרחוקה, כמו באזור התעשייה של קיסריה, בחדרה, בחיפה או במרכז הארץ. 

בנוסף לכך מוקמת כעת שכונת מעו"ף בדרום העיר אשר תהיה גם מרכז תעסוקה שיספק מקומות עבודות לתושבי העיר הצעירה. 

התחבורה בעיר החדשה 

מסלולי הנסיעה באוטובוסים עדיין לא מספקים את הצרכים של התושבים והם עושים כל שניתן כדי להוסיף קווים ולעבות את הקווים בשעות העומס. בשנים הקרובות אמורה להתחיל לפעול תחנת רכבת בעיר והדבר יקל מאד על מי שמעוניין לנסוע בכל יום למקום העבודה שלו צפונה לכיוון חיפה או דרומה לכיוון המרכז. כביש 611 שאמור להיפתח בקרוב, יקל על מצוקת התחבורה ויאפשר למי שמגיע מכיוון דרום ליהנות מהכניסה הדרומית לעיר.

דירות בעיר חריש 

רוב התושבים שגרים בחריש מהקמתה או מהשנים הראשונות לקיומה, אוהבים את העיר והם כבר הקימו בה משפחות גדולות. באופן טבעי הם זקוקים לדירות גדולות ונוחות יותר. הבנייה בעיר היא עדיין בעיצומה כך שאפשר לרכוש דירה שהיא באחד המבנים החדשים שאפשר יהיה לאכלס אותם בקרוב והתושבים ייהנו גם מהפארק החדש שיוקם בעיר.

מעבר לכך אפשר לרכוש דירת יד שנייה באופציות שונות של גדלים ושל מיקומים, דירות 5-4 חדרים וגם דירות גדולות יותר כמו דירות פנטהאוז רחבות ידיים.

התושבים נהנים מכל העולמות, שני מרכזי קניות, קרבה לטבע ואיכות חיים בעיר חדשה ונעימה.