שיפוץ חדרי אמבטיה בלי לחרוג מהתקציב

שיפוץ חדר או אזור מסוים בבית הוא לרוב מאורע משמח. כאשר שיפוץ מתאפשר מבחינה כלכלית, אנשים רבים משקיעים בכך חשיבה מתוך רצון להפוך חדר הספציפי או אזור בבית לנעים, מזמין ומעוצב יותר. לעתים, השיפוץ הוא כורח המציאות – למשל בבתים ישנים מאוד, או כאשר יש צורך בהחלפת תשתית כגון צנרת ישנה שכבר אינה עובדת כמו שצריך. שיפוץ חדר האמבטיה הוא תחום בפני עצמו, אשר דורש השקעה וחשיבה מרובות.

מדוע חשוב להתמקד בבחירת קרמיקה, ברזים ואביזרי אמבטיה לפני שיפוץ חדר האמבטיה?

אביזרי אמבטיה הם עולם שלם ומגוון, אשר נתקלים בו כאשר מתחילים לשפץ את חדר האמבטיה. טווח המחירים של אביזרי אמבטיה הינו רחב מאד, וכדאי לעשות סקר שוק בטרם רוכשים אביזרים לאמבטיה לצורך השיפוץ. לפני שאתם מתחילים בתהליך שיפוץ חדר האמבטיה, כדאי לברר מראש מספר דברים:

  • חברה מתמחה ואנשי מקצוע – במידה ושיפוץ חדר האמבטיה דורש החלפת תשתית, החלפת קירות, ריצוף ושאר "עבודות עומק" – מומלץ להיעזר באנשי מקצוע ואף בחברה אשר מספקת את כל הציוד הדרוש. חברה כזו, אשר מספקת לדוגמא כלי עבודה, חומרים רלוונטיים כגון קרמיקה וציוד נוסף – תסייע לכם רבות בתהליך. 
  • אביזרי אמבטיה נצרכים – ישנם אביזרי אמבטיה וכלים סניטריים שהם בגדר חובה ומובן מאליו כי הם חיוניים בחדר האמבטיה – לדוגמא כיור; מצד שני, ישנם אביזרים אשר נחשבים "אקסטרה" וניתן לרכוש ולהוסיף אותם לחדר האמבטיה המשופץ רק בשלב מאוחר מדי. כדאי לברר זאת מראש, על מנת לא לבזבז סכומי כסף שלא לצורך.

כיצד ניתן לשפץ חדר אמבטיה ללא חריגה מהתקציב?

כמו בכל פרויקט גדול הדורש מעורבות של אנשי מקצוע ושל רכישת חומרים וכלי עבודה – מומלץ לנסות להעריך מראש מהו הסכום אשר תידרשו להוציא לצורך תהליך השיפוץ – בפרט שיפוץ חדר האמבטיה. אביזרי אמבטיה אינם התחום היחיד בו אתם עלולים להוציא סכומי כסף גבוהים; גם חומרי בנייה, אנשי מקצוע, מכונות רלוונטיות ואפילו הניקיון שלאחר מכן – כולם עלולים לעלות כסף רב, ואם לא תדעו זאת מראש – תמצאו את עצמכם בבעיה. 

3 טיפים לשמירה על התקציב כאשר משפצים חדר אמבטיה

  1. בצעו סקר שוק – נכון, זה לוקח זמן ולא תמיד יש לכך סבלנות – אבל זה לחלוטין משתלם. כיום בעידן האינטרנט, קל מאוד למצוא מידע רלוונטי על אנשי מקצוע ועל עלויות של חומרים. עשו מחקר קטן ובדקו – מיהו איש המקצוע או חברת הבנייה האיכותית ביותר באזורכם? מהם הסכומים המוערכים להוצאה על שיפוץ חדר אמבטיה?
  2. בקשו המלצות – ייתכן ואתם מכירים חברים, מכרים או קרובי משפחה אשר ערכו שיפוץ כזה ממש לאחרונה. אל תתביישו לבקש מהם המלצות על אנשי המקצוע ועל החנויות בהן הם רכשו אביזרי אמבטיה, חומרים וציוד. המלצות ממקור ראשון הן הדרך הטובה ביותר לקבל מידע אמין על התחום.
  3. השגיחו על העבודה מקרוב – גם אם אתם משלמים לאנשי מקצוע אשר יעשו את העבודה עבורכם, כדאי להיות עמם בקשר רציף ולוודא ששיפוץ חדר האמבטיה נעשה כמתוכנן. כך תוכלו להתעדכן מהם על תקלות או בעיות בזמן אמת, להבין מהו השלב הבא בשיפוץ וגם להימנע מהוצאות נוספות שלא תכננתם מראש. בהצלחה בשיפוץ!!
השארת תגובה